четвер, 1 вересня 2016 р.

Календар літературних і пам'ятних дат. Вересень 2016.

Спорт у світі і світ спорту
(до Дня фізичної культури і спорту в Україні)


Святкування Дня фізичної культури і спорту в Україні припадає на другу суботу вересня (Указ президента від 29 червня 1994 року № 340/94).
Європейські види спорту, такі як футбол і боротьба почали поширюватися в Україні з кінця XIX ст. Всій Європі було відоме ім’я українського борця греко-римського стилю Івана Піддубного.

Багато перемог здобули українські спортсмени, виступаючи в різних видах спорту у складі збірних команд СРСР. Легендами українського спорту є стрибун Сергій Бубка (35 світових рекордів), футболісти Олег Блохін та Ігор Бєланов, відзначені «золотим м’ячем" як найкращі футболісти Європи.
Визнана в світі і українська школа художньої гімнастики. Зірками цього виду спорту свого часу були Ірина Дерюгіна і Лариса Латиніна, яка завоювала 18 олімпійських медалей (9 золотих, 5 срібних та 4 бронзові) - це найбільше досягнення в історії олімпіад. Всього українськими спортсменами було завойовано більше чотирьохсот олімпійських медалей.
Сьогодні на спортивному небосхилі України сяють нові зірки. Боксерів Володимира і Віталія Кличків, плавчиху Яну Клочкову, гімнастику Ганну Безсонову, легкоатлетку Жанну Пінтусевич, тенісиста Андрія Медведєва, футболіста Андрія Шевченка та багатьох інших знають далеко за межами України.
В 2016 році День фізичної культури і спорту України припадає на 10 вересня.

Через терни до зірок
(12 вересня 2016 року – 95 років від дня народження Станіслава Лема)

Станіслав Лем – польський письменник-фантаст.
 Народився Станіслав Лем у Львові 12 вересня 1921 року. Навчався у львівському медичному інституті. Після відомого “визволення” радянськими військами Західної України жив у Кракові. Багато десятиліть йому належало чільне місце у світовій фантастиці. Твори його перекладені на понад сорок мов.

Великий син великого народу

(29 вересня 2016 року – 150 років від дня народження 
М.Грушевського)

29 вересня 1866 р. в місті Холмі (тепер територія Польщі) народився один із найпомітніших українських державних і політичних діячів, історик Михайло Сергійович Грушевський, голова Центральної Ради Української Народної Республіки. 

У Львові вчений прожив 20 років (1894-1914 рр.). Професор Львівського університету, багаторічний голова Наукового Товариства ім.Шевченка у Львові  за своє життя написав більше двох тисяч наукових праць, найцінніша з яких– «Історія України-Руси», працю над якою він розпочав у місті Лева.

Пройдемося вулицями міста
(до Дня міста)

Рік заснування: 1616 р Умань відзначає день міста в 1-у суботу жовтня. У 2016 році ця дата - 1 жовтня. Дендропарк «Софіївка» Умань (укр. Умань.) - Місто розташоване в Черкаській області України, де зливаються річки Кам'янка і Уманка, на трасі Одеса - Санкт-Петербург. За свою історію Умань багато разів переходила від однієї влади до іншої. Вона була захоплена монголо-татарами, переходила до Литовської держави, пережила польську колонізацію. 

Назва міста, очевидно, походить від назви річки Уманки. Сама назва Умань вперше згадується в 1616 році. У 17 столітті місто стало форпостом у боротьбі з татарами. Був створений Уманський Козацький полк - один з найбільших полків України, що налічував близько 3000 козаків і займав східну частину нинішніх Черкаської, Кіровоградської та південну частину Вінницької областей. Цей полк вписав багато героїчних сторінок в визвольну боротьбу українського народу.




Немає коментарів:

Дописати коментар