четвер, 14 листопада 2013 р.

До 80-річчя Голодомору в Україні 1932-1933 р. р.



Віковічність стверджує...
Понад 80 років минуло від одного з найтрагічніших періодів в історії нашого народу – штучно створеного Голодомору, який забрав життя мільйонів українців, маючи на меті винищити не тільки населення України, а й поставити українську націю, її народ на коліна, зламати волю українців до незалежності.
Наявні архівні документи, свідчення очевидців неспростовно доводять: 1932-го, 1933-го років Україна стала жертвою не якогось міфічного „стихійного лиха”, а цілеспрямованої політики тоталітарного режиму.

Ці події не мають аналогів в історії людства.
У свій час травою забуття поросли могили мільйонів співвітчизників, невинно убієнних наших хліборобів – найкращої, найпрацьовитішої частини українського селянства.
У 1933-му році перестали битися серця понад чверті усіх українців. На жаль, навіть неможливо підрахувати кількість жертв геноциду українського народу.
Жертвами тієї страшної доби стали понад 300 тисяч черкащан, серед яких – наші родичі, сусіди, односельці.
У наші дні, коли правда про голодомор стала доступною, ми повинні розуміти, що об’єктивна оцінка тих страшних подій не може бути спрямована тільки в минуле, вона має бути спрямована в майбутнє.

Перед нами, нащадками тих, хто зміг пережити голодомор, постає завдання надзвичайної моральної та політичної ваги – гідно вшанувати пам’ять тих, кому пережити його не судилося.
Святим пам’ятником померлим від голоду є регіональний том Національної книги пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні, в якому відновлено трагічні події в нашій історії.
 Схилімо голову перед світлою пам’яттю наших земляків, які загинули під час Голодомору 1932-1933 років.
Вічна їм пам'ять.
24 листопада о 16 годині по всій країні буде хвилина мовчання, перервуть свою роботу державні установи та підприємства, а також зупиниться громадський транспорт. На знак скорботи цього дня в Україні приспустять державний прапор, обмежать розважальні заходи і запалять поминальні свічки. 

Наша бібліотека також не залишилась осторонь від роковин трагедії голоду. 23 листопада по місцевому радіомовленню прозвучить радіопередача « У пам’ять про скорботний 33-й…», яку підготувала і провела бібліотекар читального залу Райчинець Н.Р. Також ви зможете ознайомитися з матеріалами ілюстрованої книжкової виставки «Чорні крила Голодомору», яка розміщена в читальному залі.

Немає коментарів:

Дописати коментар