вівторок, 21 червня 2016 р.

19 червня - День Святої Трійці


  Усі християни з нетерпінням чекають одне з найбільш світлих радісних свят на межі ВЕСНИ і ЛІТА – Святої Трійці, що прийшло до нас ще з дохристиянських часів. Дні напередодні Трійці називалися в народі Зеленими називалися в народі Зеленими, так як у цьому святі тісно переплітаються язичницькі традиції і християнські канони. У сучасному календарі Трійця є загальноприйнятим вихідним днем. Дев’ятнадцяте червнядата православної Трійці в 2016 році. Свою назву свято Трійці отримало, внаслідок зішестя на апостолів Духа Святого, обіцяне Ісусом перед вознесінням на небо. Зішестя Духа Святого було потрійністю Бога: світ творив – Бог Отець, вуід рабства нечистого спокутує людей – Бог Син, освячує світ –Дух Святий.


Народні традиції на Зелені свята

 Давньою народною традицією є прикрашання свого житла на Зелені святки різними запашними рослинами, зеленими гілками, пахучими польовими квітами, створення з них цікавих композицій і вплетення у віночки. У багатьох домівках досі прийнято розкладати на підлогу або ставити у вази так зване «зілля».


  Попередньо зелень, зокрема, гілочки клена, липи, освячували у церкві. Підлога в домі замаювалася свіжою травою. Ця традиція пов'язана з вірою в те, що зелень на Трійцю володіє особливою силою, що захищає оселю від різного зла. За повір'ями, в домі не можна було підмітати до закінчення,святок.


  Наші далекі предки щиро вірили, що в цей день не можна купатися у водоймах, так як русалки могли затягнути на дно. Ще одним звичаєм в це свято було освячення полів, щоб уберегти їх від повеней і градів. Наші прабабусі і прадідусі в цей день не давали худобі свіжу траву, не просівали через решето борошно в корито або бочку. Було прийнято пекти пшеничні пироги, обгорнуті в капустяне або бурякові листя.

 
  У Зелений тиждень дівчата водили колись "тополю". Для цього вони збиралися до гурту, вибирали з-поміж себе найвищу на зріст дівчину, яка й повинна була зображати "тополю". Дівчина піднімала руки догори, з'єднувала їх над головою, на руки їй одягали намисто, стрічки, барвисті хустки. З-під тих оздоб дівочої голови майже не було видно. Убравши так "тополю", дівчата водили її не тільки по селу, а й по полях, де в той час колосилися жита. Зустрівши людей, "тополя" їм низько вклонялася, а господарі частували дівчат і давали подарунки "тополі на стрічки"


  З метою збереження народознавчих традицій українського народу в читальному залі нашої бібліотеки було організовано тематичний перегляд літератури ″Пресвята Трійця, Богородиця – трьох свят освічення″.


Немає коментарів:

Дописати коментар