неділю, 15 лютого 2015 р.

14 лютого - День Святого Валентина

  Вітаємо всіх закоханих з Днем Святого Валентина!
 
 



14 лютого весь християнський світ відзначає День святого Валентина — покровителя всіх закоханих. Це найромантичніше свято, коли всі признаються один одному в любові і дарують валентинки своїм коханим.
Вже більше 18 століть існує свято всіх закоханих. За однією з версій, це свято походить від Римського свята Lupercalia — фестивалю еротики на честь богині «гарячкової» любові Juno Februata. Всі залишали свої справи, і починалася веселість. Свято обростало обрядами. Метою свята було знаходження своєї половинки і, як підсумок, після святкування свята створювалася велика кількість сімей.

 
За іншими відомостями свято Луперкалій, проводилося на честь бога Фавна (Луперк — одне з його прізвиськ), покровителя стад, яке відмічалося щорічно 15 лютого. І це було свято достатку. За день до Луперкалій відмічалось свято Римської богині шлюбу, материнства і жінок Юнони і бога Пана. Цього дня дівчата писали любовні листи. Листи поміщали у величезну урну, а потім чоловіки тягнули листи. Потім кожен чоловік починав залицятися за тією дівчиною, любовний лист якої він витягнув.


Припускають також, що день шанування святого Валентина співпадає з давньоримською традицією ворожіння під час новорічних святкувань, оскільки за римським календарем новий рік наступав саме у середині лютого.
Придворний літописець англійського двору Семюель Пепіс в кінці 17 ст. зробив запис про те, що 14 лютого закохані можуть обмінюватися сувенірами: рукавичками, перстенями і цукерками. Так і повелося, що подарунок на День Святого Валентина обов'язково повинен включати якісь солодощі у формі серця: торт, цукерки, печення, тістечка, шоколад. У Західній Європі день Святого Валентина святкується з ХІІІ століття, в США з 1777 року. Тепер і у нас стало одним святом більше, хоча на Русі було своє свято закоханих. Воно святкувалося восьмого липня і було пов'язане з легендарною історією кохання Петра і Февронії.
 
Ще за деякими відомостями День святого Валентина колись називали «Пташиним весіллям». Раніше вважали, що птахи утворюють шлюбні пари саме в другий тиждень другого місяця року.
 
У античній Греції це свято називалося Панургії — ритуальні ігрища на честь бога Пана (у римській традиції — Фавн) — покровителя стад, лісів, полів і їх родючості. Пан — веселий і гульвіса, чудово грає на сопілці і вічно переслідує німф своєю любов'ю. Все вищесказане можна вважати язичницьким внеском в традицію Дня Всіх Закоханих.
До уваги користувачів нашої бібліотеки бібліотекарі підготували книжкову виставку-настрій "Чари кохання".


 


 .
Та велике червоне серце під назвою "За що я люблю свою бібліотеку".









 

Немає коментарів:

Дописати коментар