четвер, 2 листопада 2017 р.

Календар літературних і пам'ятних дат. Листопад 2017.

«Все, про що мрієте у житті збувається»
(3.11.2017 року – 55 років
Ірен Роздобудько)

«Чим більше пишеш книг, тим менше виникає бажання про них говорити. Хочеться, щоб їх читали»
                                                                                                  Ірен   Роздобудько
     Ірен Роздобудько — українська журналістка, письменниця, сценаристка, поетеса.
     Народилася 3 листопада 1962 року у Донецьку. Закінчила факультет журналістики Київського Національного Університету.
     Працювала у Донецькому відділку ТАРС-РАТАУ телеграфісткою, у багатотиражці Донецького металургійного заводу, журналістом та диктором радіогазети.
      З 1988 року живе в Києві, де працювала в газеті «Родослав», коректором журналу «Сучасність», оглядачем на першому й третьому каналах Національної радіокомпанії, оглядачем у газеті «Всеукраїнські відомості», заступником головного редактора в журналі «Наталі», головним редактором у журналі «Караван історій. Україна» та журналістом у журналі «Академія».
      Працювала також офіціанткою в ресторані, шпрехшталмейстером в цирку, Снігуронькою в фірмі «Свято», завідувачем відеосалону у кінотеатрі.
      Автор ілюстрацій до книг Лариси Масенко, Елеонори Соловей, Леся Танюка. Авторка двох збірок поезій.
      Вишиває бісером, грає на гітарі. Має доньку Яну.

«Мова – наш духовний код, даний нам від роду»
(9 листопада – День української писемності та мови)


“Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.”
Панас Мирний

      День української писемності та мови відзначають 9 листопада. Це свято було встановлено указом президента України в 1997 році і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія.        Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

       
       Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.


«Німа правда історії»
(25 листопада 2017 року – день памяті жертв Голодомору)


     Цей День щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада.

     Президент України, підтримавши ініціативу громадських організацій, міністерства культури і мистецтв, Державного комітету у справах релігій, Державного комітету телебачення і радіомовлення, ухвалив встановити в країні День пам’яті жертв голодомору і політичних репресій. Заходи, присвячені цьому дню, щорічно проходять в четверту суботу листопада.


     

Немає коментарів:

Дописати коментар