1.
Жорстокі миттєвості Голодомору
В історії бурхливого XX-го століття голодомор 1932-33 років був другим масовим голодом на території України.
Масове фізичне винищення українських хліборобів штучним голодом було свідомим терористичним актом політичної системи проти мирних людей, внаслідок чого зникали цілі покоління землеробів-універсалів, було зруйновано соціальні основи нації, її традиції, духовну культуру та самобутність. Голодомор 1932-33 років – це свідомо заподіяна акція. Як свідчать документальні джерела, хліб в
2.
За розпорядженнями уряду, заборонялась будь-яка торгівля в сільській
місцевості, призупинялося продовольче постачання сіл, переслідувалося та
каралося на 10 років ув'язнення і розстріл за будь-яке використання хліба на
трудодні в колгоспах та районах, що не виконали хлібозаготівельних планів,
запроваджувалася система масового вилучення насіннєвих фондів та
"незаконно" розданого хліба колгоспникам, натуральних штрафів,
товарних репресійГолодомор 33-го року, таким чином, спричиняли також непосильні
плани хлібозаготівель з мізерного врожаю попереднього року.
Історики
і демографи сперечаються навколо кількості жертв голодомору, виголошуючи різні
дані від 3 до 15 мільйонів. Найвірогідніше, враховуючи матеріали перепису населення
37-го року, втрати населення внаслідок повного фізичного виснаження, тифу,
кишково-шлункових отруєнь, канібалізму, репресій, самогубств на ґрунті розладу
психіки та соціального колапсу, жертви становили близько 7 мільйонів чоловік на
теренах України.За антиукраїнською спрямованістю та масштабністю застосування, голод 33-го року виявився найжахливішою зброєю масового знищення та соціального поневолення селянства, якою скористався тоталітарний режим в Україні.
Голод 33-го року в Україні - це не фізіологічне явище, а, насамперед, цинічна форма політичного терору, проблемами якої повинні перейматися історики, соціологи, правники і політики. Наслідки та масштаби голодомору у містах та селах України в 1932-33 роках засвідчують глобальну соціо-гуманітарну катастрофу в історії людства, а не лише українства.
Архівні документи зберегли інформацію про загальну кількість населення, яке нестерпно голодувало. Так, весною 33-го в 66-ти районах Київської області зафіксували півмільйона голодуючих селян, а на Дніпропетровщині голод охопив більше 70 відсотків населення. В таємних листах керівників держави, керівників обласного рівня до ЦК КПУ за травень 33-го року повідомлялось про смертність в окремих селах, яка сягала від 450 до 600 чоловік. Поіменні списки полеглих від голоду селян, які відтворені краєзнавцями та активістами Асоціації дослідників голодоморів в Україні, це вже не статистика, це загальнонаціональна трагедія.
Голодне лихоліття, яке охопило адміністративні райони з населення понад 40 млн. чоловік, і тривало майже два роки, явище не стихійне, а цілком рукотворне.
Був час коли навіть згадка про нечуваний в історії людства голодомор на Україні в 1932-1933 роках оголошувалася злісним наклепом на радянську дійсність. Та сьогодні ми уже знаємо: голодомор був наперед спланований, штучно створений. Це був геноцид. Вбивали цілий народ. Народ, який ніколи нікого не гнобив, зроду-віку займався хліборобством, мав лагідну душу, найзадушевнішу в світі пісню. Це був найстрашніший злочин Сталіна і його найближчих опричників, сотень тисяч їхніх яничарів на місцях. Безпосередньою реквізицією зерна та інших продуктів займалися спеціальні уповноважені, комітети незаможників, “буксирні” бригади та інші “активісти”.
Сьогодні називають різні числа жертв голоду, спланованого сталінським режимом в Україні у 1932-1933рр. Одні дослідники говорять про 7-8 мільйонів чоловік, інші – про 15 мільйонів осіб. Конкретної цифри жахливого голокосту нема, і хто - зна, коли й чи взагалі буде встановлена.
Ця страхітлива за своїми намірами й масштабами акція більшовизму – вікова трагедія української нації. Про неї повинен знати весь світ, нинішні і прийдешні покоління.
Немає коментарів:
Дописати коментар